Kredyt kalkulator

Zanim wybierzemy się do banku na rozmowę w sprawie kredytu, warto przedtem poszukać informacji na temat najkorzystniejszych kredytów w Internecie. Internet daje nam nieograniczone możliwości zapoznania się z istniejącymi ofertami, tutaj także możemy natknąć się na kalkulator kredytowy, który jest świetnym narzędziem pomocnym w obliczeniu wysokości rat przyszłego kredytu.

Kalkulator kredytowy służy właśnie do obliczania kosztów kredytu, wysokości jego rat oraz odsetek. A oto kilka terminów, które musimy sobie przyswoić, chcąc bez problemu posługiwać się tym narzędziem.

Oczywiste jest, że najpierw powinniśmy ustalić wysokość planowanego kredytu, zwróćmy przy tym uwagę na naszą zdolność kredytową. W rubryce wysokość kredytu wpisujemy zatem kwotę, którą zamierzamy pożyczyć w banku.

Oprocentowanie nominalne jest to oprocentowanie w skali roku, zaś okres kredytowania jest to czas, w którym przewidujemy spłacić nasz kredyt. Wybierzmy zatem liczbę lat, a więc czas w jakim zobowiążemy się uregulować dług.

Kolejne pojęcie w naszym kalkulatorze kredytowym to kapitalizacja czyli częstotliwość z jaką są naliczane i odejmowane odsetki od kwoty kredytu. W rubryce raty dokonujemy natomiast wyboru rodzaju rat, które dzielą się na równe i malejące. Raty równe oznaczają, że od początku do końca kredytu ich wysokość nie ulega zmianie, natomiast w przypadku rat malejących, raty zmniejszają się wraz z tym jak zmniejsza się dług, co oznacza, że największe obciążenie jest na początku kredytu, ponieważ już od pierwszej raty spłaca się całe odsetki oraz część kapitału.

Po wypełnieniu wszystkich żądanych rubryk i wybraniu polecenia “oblicz”, kalkulator kredytowy obliczy dla nas koszt kredytu, odsetki i wysokość raty.

Zobacz także:

  • Pożyczka pieniężna Kredyt gotówkowy to jeden z najszybciej dostępnych kredytów, jakie oferują swoim klientom banki. Pewne sytuacje losowe lub dziura w naszym […]
  • DOKUMENTY DO KREDYTU jesteś właścicielem małej lub średniej firmy? myślisz o wprowadzeniu nowoczesnej technologii?Nie wiesz skąd wziąć fundusze na tak […]
  • Kalkulator kredytowy Co to jest kalkulator kredytowy? Do czego jest przydatny? Jak z niego korzystać? Poniżej odpowiadam na te podstawowe pytania, nurtujące […]
  • Czym jest zdolność kredytowa? Jest to dokładne określenie tego, jakie posiadamy podstawy finansowe do zaciągnięcia danego kredytu. Mówiąc prosto, zdolność kredytowa […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *