pozyczki z komornikiem

Czy osoby z komornikiem także mogą się starać o pożyczkę?

kto udzieli pożyczki dla osób z zajęciami komorniczymi?

Długi to dla wielu osób najgorsza rzecz, która może się zdarzyć w naszym życiu. Nieudana inwestycja, utrata pracy, nieszczęśliwy wypadek lub choroba – powodów, które mogą sprawić, że znajdziemy się na kraju bankructwa, jest wiele i tak naprawdę każdy z nas jest narażony na to, że pewnego razu znajdzie się w takiej sytuacji. Zawsze jest jednak nadzieja, że uda nam się je pokonać i w końcu wyjść „na prostą”. Wbrew pozorom, zaciągnięcie kolejnej pożyczki może nam w tym pomóc, nawet jeżeli mamy komornika. Jak zatem znaleźć najlepsze źródło finansowania, kiedy mamy długi? Jak się ubiegać o pomoc? Odpowiadamy!

Jak poradzić sobie z zobowiązaniami?

Pierwszym sposobem, który przychodzi nam do głowy, kiedy zdajemy sobie sprawę z ciężkiej sytuacji finansowej, jest oszczędzanie. Niestety, nie każdy z nas może sobie pozwolić na spłacanie długów jedynie z oszczędności, ponieważ są one po prostu zbyt niskie. Najlepiej obrazują to informacje opublikowane przez Krajowy Rejestr Długów, według którego mamy większe długi niż zarobki. Najnowsze statystyki pokazują łączne zadłużenie wynoszące ok. 44,8 mld zł – i nic nie wskazuje na to, że ma się to zmienić. Jeszcze gorszą informacja jest to, że większość Polaków potrzebuje trzykrotności, a niekiedy nawet czterokrotność swojej pensji, aby móc spłacić należności. Co prawda bez wydatków życiowych moglibyśmy sobie poradzić ze spłatą w okresie 6-12 miesięcy, jednak zawsze trzeba brać pod uwagę bieżące koszty. W praktyce oznacza to, że odsetki rosną i dług staje się tylko większy. Rozwiązaniem trudności mogą być jednak pożyczki dla zadłużonych.

Pożyczka dla zadłużonych – co to jest i gdzie ich szukać?

Czym w ogóle są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych i dlaczego powinniśmy się nimi zainteresować? Kiedy jesteśmy zadłużeni, tradycyjne banki nie będą chciały udzielić nam kredytu, ponieważ nasza historia kredytowa widnieje w rejestrze BIK. Jedyną nadzieją są wtedy firmy pożyczkowe, które tolerują zaległości w rejestrach kredytowych. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać osoby, które mają: niską zdolność kredytową, złą historię kredytową w BIK, BIG, KRD lub innych rejestrach, komornika lub firmę windykacyjną oraz kłopoty w spłacie zobowiązań. Chwilówka to zatem opcja, z której warto skorzystać, kiedy potrzebujemy środków finansowych „na wczoraj”, a nie możemy liczyć na pomoc od banku. Pożyczki dla zadłużonych są oferowane jedynie przez instytucje pozabankowe, które mimo wielu zalet posiadają też pewne wady (np. koszt kredytu), dlatego trzeba być bardzo uważnym przy wybieraniu usługodawcy.

 Jakie daje nam możliwości?

Pożyczka na spłatę zadłużenia to zobowiązanie, która jest możliwe do uzyskania za okazaniem dowodu osobistego lub dokumenty nadającego prawo do stałego pobytu (w przypadku obcokrajowców). Pierwszą zaletą pożyczek jest możliwość złożenia wniosku online i minimum formalności. Większość instytucji pozabankowych wymaga jedynie: dowód osobisty, numer PESEL, rachunek bankowy, adres, numer telefonu i e-mail. Czasem potrzebne jest także zaświadczenie o zatrudnieniu. Dla wielu klientów najważniejsza jest szybkość wpływu gotówki na konto – niekiedy gotówka zasila nasze konto w jedynie kilkanaście minut. Mimo że nie są to regularne kredyty, wybór różnych ofert pośród pożyczek jest bardzo szeroki, a w wyborze mogą pomóc wyszukiwarki internetowe. Co ciekawe, instytucje pozabankowe to nie tylko możliwość zaciągnięcia małej pożyczki, ale również na pozyskanie naprawdę pokaźnych sum, które mogą pomóc w rozwiązaniu wszelkich problemów finansowych. Dużą zaletą są także długie okresy kredytowania, co umożliwia spłatę rat nawet w okresie kilku lat.

Ile kosztuje?

Zalety z pewnością dają nadzieję i zachęcają na skorzystanie z oferty firm pożyczkowych. Nie można jednak pominąć pewnych wad i zagrożeń płynących z zaciągnięcia kolejnego zobowiązania. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że koszty pożyczek proponowanych przez instytucje pozabankowe są niemal zawsze wyższe niż w przypadku tradycyjnych banków. Jest to rezultat tego, że takie firmy podejmują większe ryzyko, pomagając osobom w skomplikowanej sytuacji finansowej. Dobrą wiadomością jest jednak to, że pożyczkodawcy często posiadają specjalne oferty dla nowych i stałych klientów.

Jak wybrać pożyczkę dla zadłużonych?

Pierwszym warunkiem, na który musimy zwrócić uwagę, szukając pożyczki przy zadłużeniu, jest jej oprocentowanie. Kiedy mamy długi, ostatnia, rzeczą której chcemy, jest ich powiększenie. Poza tym powinniśmy szukać oferty od firmy, które nie bierze pod uwagę negatywnej historii kredytowej. To właśnie ten punkt odróżnia instytucje pozabankowe od banków – ubiegając się o pomoc w banku, nie otrzymamy jej, jeżeli okaże się, że mamy negatywną historię w bazach ERIF, BIK i KRD. Firmy pożyczkowe mogą zgadzać się na udzielenie pożyczki bez sprawdzania danych w bazie. Powinniśmy także unikać firm, które wymagają zbyt wielu formalności. Dla niektórych osób istotne jest także podpisanie umowy przez internet, aby móc błyskawicznie otrzymać pieniądze, bez opuszczania swojego domu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *