Kredyt dla Polaków w Niemczech bez Schufa

Kredyt dla Polaków w Niemczech bez Schufa

Uzyskanie kredytu jest zawsze związane ze spełnieniem szeregu istotnych wymogów. W naszym kraju podczas składania wniosku o kredyt zawsze sprawdzana jest rzetelnie zdolność kredytowa poszczególnych klientów banków, natomiast w Niemczech obowiązuje tak zwany rejestr Schufa, który to gromadzi istotne informacje o zobowiązaniach oraz zachowaniach kredytowych wszystkich osób zameldowanych w tym kraju. Jak zatem w Niemczech otrzymać kredyt bez Schufa?
 

Kredyt w Niemczech, a opinia w historii Schufa

Polacy o kredyt gotówkowy mogą starać się nie tylko w kraju, lecz także u naszych zachodnich sąsiadów. Niemniej w tym celu trzeba spełnić kilka istotnych warunków. Po pierwsze Polak taki musi być zameldowany na stałe w Niemczech, a po drugie musi posiadać nienaganną opinię w tak zwanym rejestrze Schufa. Ponadto musi on mieć stały dochód a więc spełniać jeden z następujących warunków:

– pracować w oparciu o umowy o pracę
– wykonywać pracę w wolnym zawodzie, a więc w oparciu o umowę o dzieło lub umowę zlecenie
– prowadzić własną działalność gospodarczą

Warto wiedzieć o tym, że największe szanse na uzyskanie kredytu z niemieckiego banku mają osoby posiadające stałe zatrudnienie na umowę o pracę. Natomiast te osoby, które to wykonują wolny zawód są zaliczane do grupy kredytobiorców o większym ryzyku.

Opinia w rejestrze Schufa jest bardzo ważna. Często się bowiem zdarza, że niektóre osoby miały wcześniej problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań czy też nie płaciły w terminie poszczególnych abonamentów. Takie negatywne informacje zawarte w rejestrze Schufa uniemożliwiają wzięcie kredytu w niemieckim banku. Nic więc dziwnego, że obecnie coraz więcej osób zastanawia się, czy nie znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaczerpniecie kredytu bez Schufa.

Gdzie można w Niemczech dostać kredyt bez Schufa?

W związku z tymi istotnymi wymogami wiele osób posiadających negatywne wpisy w rejestrze Schufa bardzo często zastanawia się, gdzie w Niemczech można dostać kredyt bez sprawdzania wiarygodności kredytobiorcy. Ponadto kredytami bez Schaufa są bardzo często zainteresowane te osoby, które to dopiero zamieszkały na terenie państwa niemieckiego i w związku z tym nie posiadają jeszcze jakichkolwiek wpisów w tym popularnym rejestrze. Co istotne osoby takie są traktowane tak, jakby posiadały niewiarygodne wpisy.

Ogólnie w Niemczech powszechnie obowiązuje ustawa o kredytach, która to kategorycznie zabrania udzielania kredytu bez uprzedniego sprawdzenia historii kredytowej każdego zainteresowanego klienta. W związku z tym osoby, którym to zależy na zaczerpnięciu zobowiązania kredytowego bez Schufa powinny wziąć pod uwagę tylko i wyłącznie inne oferty.

Świetnym rozwiązaniem jest zainteresowanie się propozycjami kredytowymi, oferowanymi przez banki zagraniczne, a przede wszystkim austriackie oraz szwajcarskie. Otóż palcówki tych państw nigdy nie sprawdzają niemieckiego Schufa. Niemniej warto zawsze pamiętać o tym, że decydując się na kredyt w bankach tych dwóch państw trzeba także spełnić kilka istotnych warunków. Każdy kredytobiorca musi mieć ukończone osiemnaście lat i przynajmniej przez okres ostatnich sześciu miesięcy posiadać stałe dochody. Ponadto osoby ze stałym zatrudnieniem podczas składania wniosku o kredyt nie mogą mieć wypowiedzianej umowy.

W przypadku konieczności posiadania szybkiej gotówki innym sprawdzonym rozwiązaniem jest sięgniecie po kredyt w jednej z niemieckich placówek prywatnych. Na terenie Niemiec nie brakuje bowiem prywatnych firm pożyczkowych, które to bez żadnego problemu udzielają pożyczki nawet tym osobom, które to posiadają negatywna historię w Schufa.

Kredyt w Niemczech, a prowadzenie działalności gospodarczej

Zainteresowanie kredytem bardzo często wyrażają także takie osoby, które to prowadzą w Niemczech własną działalność gospodarczą. Każdy biznesmen może liczyć na kredyt z niemieckiego banku tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy posiada nienaganną opinię w rejestrze Schufa. Ponadto bardzo ważny jest staż posiadania firmy oraz posiadanie przez przedsiębiorcę wyciągów z konta o dochodach oraz zaświadczeń o rozliczeniach podatkowych. Większą szanse na uzyskanie kredytu mają zawsze tacy klienci banku, którzy to prowadzą firmę w Niemczech przez dłuższy czas, co najmniej dwanaście miesięcy. Wniosek o kredyt można złożyć bezpłatnie przez internet.

Z kolei przedsiębiorcy, którzy to posiadają negatywną opinię w historii Schufa również nie mogą liczyć na kredyt z typowo niemieckiego banku.
Jednak w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej biznesmeni mogą liczyć na pomoc ze strony banków austriackich oraz szwajcarskich. Ponadto w przypadku potrzeby pilnego zastrzyku gotówki na rozwój swej firmy mogą oni korzystać z prywatnych placówek, niemniej trzeba zawsze pamiętać o tym że odsetki naliczane w takich instytucjach są bardzo wysokie.

Wysokość kredytu bez wiarygodności Schufa

Każdy kredytobiorca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że udzielenie kredytu bez Schufa wiąże się z dość znacznym ryzykiem dla placówki która to go udziela. W związku z tym nic dziwnego, ze kwoty, które to można pożyczyć są dość ograniczone. Nie są one bowiem na tyle wysokie, aby kredytobiorca za pożyczone środki finansowe mógłby dokonać zakupu nieruchomości czy wymarzonego samochodu. Niemniej oferowane pieniądze w zupełności wystarczają na pokrycie podstawowych wydatków konsumpcyjnych. Maksymalna kwota o jaką może wnioskować kredytobiorca bez sprawdzania Schufa może wynieść do 5000 Euro. W dużej mierze jest to uzależnione od instytucji, bowiem zdarza się, że limit ten często bywa niższy.

Podobnie jak w naszym kraju wiele osób mieszkających zagranicą musi czasem uporać się z nieprzewidywanymi wydatkami. W takiej sytuacji szybki kredyt bez Schufa staje się wręcz koniecznością. Konkludując warto jednak zaznaczyć, że tego rodzaju kredyty nie są najbardziej korzystną możliwością finansową na rynku niemieckim. Warto zatem zadbać o swój nienaganny wizerunek Schufa, który to pozwoli w każdej chwili na zaciągnięcie korzystnego zobowiązania finansowego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *