Pożyczki w UK bez Credit Check

Pożyczki w UK bez Credit Check

Pomimo tego, iż niektórzy spośród pożyczkodawców uważają, że posiadają w swojej ofercie rzekomo pożyczki bez credit check, w Wielkiej Brytanii nie jest możliwe zaciągnięcie pożyczki bez wcześniejszego sprawdzania historii kredytowej pożyczkobiorcy. To dlatego, iż według Brytyjskiego Urządu Nadzoru Finansowego, żaden pożyczkodawca nie będzie mógł przyznać pożyczki zanim nie podda kontroli historii kredytowej ewentualnego pożyczkobiorcy. Dzięki takiej kontroli pożyczkodawca będzie w stanie sprawdzić, czy wybrana osoba jest właściwym kandydatem na przyszłego pożyczkobiorcę.

A więc tak bardzo popularne pożyczki bez credit check, to nic innego, aniżeli sprytny chwyt marketingowy. Jest wiele opcji finansowania dla osób, które chciałyby zaciągnąć kredyt w Wielkiej Brytanii i mających złą historię kredytową, niemniej jednak wydaje się, iż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Wiele tysięcy osób w każdym roku wpisuje w wyszukiwarkę internetową zapytanie odnośnie pożyczek w Wielkiej Brytanii bez credit check. Dlaczego tak się dzieje? Co jest przyczyną tego, iż takie pożyczki wydają się nam być atrakcyjne?

Pożyczka w UK bez credit check – czym dokładnie jest?

Teoretycznie, pożyczka w UK bez credit check stanowi niezabezpieczoną pożyczkę udzielaną bez konieczności sprawdzania zdolności kredytowej. Jeżeli znamy procesy dotyczące pożyczania pieniędzy, to zdajemy sobie sprawę, iż nasza historia kredytowa odgrywa w nich bardzo ważną rolę. Niski credit score może mieć negatywny wpływ na ewentualną zdolność pożyczenia środków finansowych. Pożyczka bez credit check miałaby teoretycznie sprawić, iż nasza ocena kredytowa nie miałaby znaczenia i nie byłaby brana pod uwagę podczas procesu decyzyjnego. Nasza aplikacja podlegałaby ocenie bez wzięcia pod uwagę naszej historii kredytowej, zaś błędy finansowe z przeszłości nie miałyby znaczenia.

W jaki sposób można uzyskać pożyczkę bez credit check?

Niestety, jak wspomniano już powyżej, zaciągnięcie pożyczki w Wielkiej Brytanii bez credit check będzie niemożliwie. W teorii jednakże moglibyśmy się o nią ubiegać, w taki sam sposób, jak o innej rodzaje pożyczek.

Dlaczego pożyczka bez credit check wydaje się nam być aż tak atrakcyjna?

Pożyczki, podczas których przyznawania nie brano by pod uwagę naszej zdolności kredytowej, wzbudzają zainteresowanie z różnych powodów.

1. Niska zdolność kredytowa

Najczęściej podawanym powodem, dla którego klienci poszukują pożyczek w UK bez credit check, jest to, iż posiadają niestety złą historię kredytową. Nasza ocena zdolności kredytowej ma realny wpływ na ewentualne możliwości pożyczenia środków finansowych. Kredyt w UK przy złej historii kredytowej może być związany ze sporymi odsetkami, niską kwotą pożyczki i krótkim terminem spłaty. W niektórych wypadkach, otrzymanie pożyczki przy słabej historii kredytowej może być nawet niemożliwe. Dlatego więc tak sporo osób, poszukuje możliwości pozyskania pożyczki z lepszą stawką, bez konieczności poddawania weryfikacji naszej zdolności kredytowej.

2. Możliwość poprawienia oceny zdolności kredytowej

Innym aspektem, z pewnością mniej oczywistym, jest to, iż wybranie pożyczki może tak naprawdę zwiększyć naszą zdolność kredytową. Jeśli spłacamy zaciągniętą pożyczkę według harmonogramu, będziemy w stanie dzięki temu poprawić własny credit score. Pożyczka bez credit check pozwoliłaby nam na pewno na poprawienie naszej historii kredytowej, jak i na podniesie tak zwanej oceny kredytowej.

3. Możliwość uniknięcia inwazyjnych kontroli naszej historii kredytowej

Prawda jest taka, iż kiedy staramy się o przyznanie pożyczki, nasza historia kredytowa będzie bardzo dokładnie sprawdzana. Nasza tożsamość, miejsce zatrudnienia, historia finansowa – wszystko to będzie dokładnie przebadane, celem upewnienia się, że jesteśmy wiarygodnymi i odpowiedzialnymi kredytobiorcami. Ponadto, za każdym razem, kiedy staramy się o uzyskanie pożyczki, bez znaczenia będzie, czy złożony przez nas wniosek o kredyt zostanie zatwierdzony albo też odrzucony, będzie to rejestrowane w naszej historii kredytowej. Osoby, które uważają, iż takie sprawdzanie jest nazbyt inwazyjne, będą z pewnością poszukiwać możliwości zaciągnięcia pożyczki bez credit check.

Jak uzyskać pożyczkę, jeżeli mamy złą historię kredytową? Czy mamy szansę na kredyt z niską oceną kredytową? 

Jeżeli pragniemy wnioskować o pożyczkę bez credit check, z dużym prawdopodobieństwem obawiamy się, iż nasza historia kredytowa może przemawiać na naszą niekorzyść. Bez względu na to, jak łatwe wydaje się nam uzyskanie pożyczki bez wspomnianego credit check, łatwiej i zdecydowanie bezpieczniej będzie starać się o pożyczkę z koniecznością sprawdzania zdolności kredytowej.

Czego możemy się spodziewać, jeśli borykamy się z niskim credit score w UK?

  • odrzucenia nas jako potencjalnego najemcy,
  • wykluczenia nas z przedsięwzięć biznesowych,
  • wykluczenia z możliwości płatności ratalnej.

Jeśli staramy się o możliwość wynajmu mieszkania, chcemy założyć z kimś biznes biznes albo kupić coś na raty, nasza zdolność kredytowa będzie wnikliwie sprawdzona. Na podstawie naszego credit score sprawdzane jest, jak do tej pory radziliśmy siebie z finansami. Nasz credit score służy także do przewidywań finansowych. Nasze zachowanie jako płatników będzie przeanalizowane na podstawie tego, jak wcześniej radziliśmy sobie z zaciągniętymi zobowiązaniami finansowymi. Jeżeli nasz wynik będzie słaby, z dużym prawdopodobieństwem nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony.

Co możemy zrobić, aby poprawić własną sytuację?

Osobom, które mają niską ocenę kredytową, oferuje się często pozycje z wysokim oprocentowaniem. Z pewnością większość z nas słyszała kiedykolwiek o tym, iż takiego typu pożyczki nie są warte naszego zachodu, a stanowią raczej metodę na pogrążanie się w kolejnych długach.

Pomimo tego, iż w wielu wypadkach pożyczki mające wysoką roczną stopę oprocentowania są dużo mniej opłacalne, aniżeli pożyczki ze standardowym oprocentowaniem, istnieje pewien sposób, abyśmy wykorzystali je na swoją korzyść. Co możemy zrobić, aby tego rodzaju pożyczka przynosiła nam korzyści?

Takiego typu pożyczki możemy wykorzystywać celem poprawienia naszej oceny kredytowej. Ocena naszej zdolności kredytowej stanowi odzwierciedlenie naszych finansowych odpowiedzialności i zachowań. Dlatego tez tez opóźnienia w płatnościach albo zaleganie że spłatą pożyczki może znacząco obniżyć nasze wyniki, niemniej jednak nierzadko zapominamy, iż odpowiednie, konsekwentne zachowania finansowe będą w stanie je poprawić. Zatem, gdybyśmy otrzymali pożyczkę i szybko ją spłacali, odpowiedzialnie i regularnie, nie tylko skorzystamy z pożyczonych środków finansowych, ale również polepszymy swoje wyniki kredytowe.

Podsumowanie

Podsumowując, uzyskanie pożyczki bez credit check w UK nie jest tak naprawdę możliwe, bowiem według według Brytyjskiego Urządu Nadzoru Finansowego, żaden z pożyczkodawców nie będzie nam mógł przyznać pożyczki bez wcześniejszego sprawdzania naszej historii kredytowej. Niemniej jednak mamy zawsze szansę poprawienia naszej zdolności kredytowej. Wystarczy zaciągnąć pożyczkę na mniej korzystnych dla nas zasadach, czyli z wyższą Roczną Stopą Oprocentowania, regularnie i sumiennie ją spłacać, a nasz credit score zmieni się na lepsze.

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *